Taliban ile Güney Osetya temsilcisi ile bir araya geldi

Taliban siyasi ofisinin resmi temsilcisi Muhammed Naim dün, Afganistan’ın yeni yönetimindeki Başbakan Yardımcısı Molla Abdul Ghani Baradar’ın Güney Osetya cumhuriyetinin resmi bir temsilcisiyle görüştüğünü söyledi.

Mesajda, “Toplantıda her iki ülkeyi ilgilendiren konular, bölgesel güvenlik ve Afganistan’daki durum ele alındı” denildi.

Taliban ile görüşen resmi yetkilinin Aleksey Maksimov olduğu ortaya çıktı. Ağustos ayında Maksimov’un Moskova’dan Tskhinvali’ye davet edildiği ve Güney Osetya Dış İstihbarat Teşkilatı’nın Rusya’daki temsilcisi olarak atandığı bildirilmişti.

Sosyal medya kullanıcıları Maksimov’un “biyografisindeki şüpheli gerçekler” olduğuyla ilgili şeyler yazdılar : kendisine var olmayan askeri hizmetler ve ödüller atfetmiş olabilir.

Tskhinvali’deki resmi kaynaklar, Alexei Maksimov’un bir Taliban temsilcisiyle yaptığı görüşme hakkında henüz bilgi vermedi.

Ağustos ayında, Güney Osetyalı milletvekili David Sanakoev, Güney Osetya’nın Taliban tarafından siyasi olarak tanınması hakkında açıklama yapmıştı :

“Alanya(G.Osetya) Devleti tarafından Taliban’ın tanınması konusu henüz gündemde değil, ancak hiçbir şey göz ardı edilemez. Her şey, yeni Afgan liderliğinin ne kadar akıllı ve pragmatik olduğuyla ilgili olacak ”

Kaynak : Эхо Кавказа

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img