Ramazan Mole davasında gelişme

12 Kasım 2020 tarihinde yapılan duruşmada Ramazan Mole’nin avukatı Bela Dautokova Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesine yaptığı temyiz başvurusu değerlendirildi.

Mahkeme, Ramazan Mole hakkındaki ceza davasında temyiz başvurusunu geri çevirdi ve temyiz önündeki engellerin kaldırılması için dosyayı Baksan yerel mahkemesine geri yollanmasına karar verdi.

Esas hakkında itiraz incelemesi Baksan yerel mahkemesi tarafından tutanakların tamamlanmasından sonra bakılabilecek.

Mahkeme tutanaklarının üç yetkili sekreter tarafından tutulduğu ancak tutanağın sadece biri tarafından imzalandığı ve bu durumun Rusya Federasyonu Ceza Muhakemesi Usulü Kanun’a aykırı olduğu belirtildi.

Avukat Bela Dautokova dava hakkındaki gelişmeleri duruşma sonrasında değerlendirdi.

Ne olmuştu ?

Kabardey-Balkar’a bağlı Kendelen Balkar köyünde Kanjal savaşını anmak isteyen Çerkes atlıların engellenmesi sonrasında Çerkes protestocular eylem yapmış ve birçok kişi yaralanmış ve araçlar zarar görmüştü. Protestolar esnasında bir güvenlik görevlisinin ayağının kırılması sonrasında başlatılan incelemelerde Ramazan Mole’nin suçlu olduğu gerekçesiyle dava açılmış ve mahkeme 2 yıl hapis kararı vermişti.

Ramazan Mole o gün özel taksi hizmetiyle müşterilerine hizmet verdiğini ancak protestolar nedeniyle yolların kapalı olması nedeniyle gidemediğini ve kısa süre içerisinde yaşanan olayların aracının olduğu noktaya kadar ulaştığını belirtmiş ve masum olduğunu, olaylara karışmadığını ifade etmişti.

Kaynak : sosyal medya – ajanslar

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img