Krasnodar’da Aşı sonrası ölüm!

Krasnodar’da, bir ailenin üyeleri birkaç günlük aralıklarla öldü.

Ölüm sebebi olarak yaptırdıkları koronavirüs aşıları olduğu iddia ediliyor. Krasnodar medyası, aynı aileden daha önce koronavirüs aşısı olan birkaç kişinin ölüm haberini vermişti.

Sonuç olarak, 13 yaşındaki kız yetim kaldı.29 Haziran’da çocuğun ebeveynleri ve büyükannesi aşının ilk dozunu yaptırdı.

“Krasnodar Günlüğü” sitesinin haberine göre, diabet dahil olmak üzere bir dizi ciddi kronik hastalığa sahip oldukları belirtilren ailenin aşıdan bir hafta sonra sağlığının kötüleştiği, görünüşe göre, hepsinin koronavirüse yakalandığı, 13 yaşındaki kızın önce annesi, ardından büyükannesi ve ardından babası hastaneye kaldırıldığı, 16 Temmuz’da çocuğun babası, 23 Temmuz’da büyükanne ve 26 Temmuz’da annesi vefat ettiği bilgisine yer veriliyor.

Kızın teyzesi, basına yaptığı konuşmada, aile üyelerinin aşılamadan önce zaten koronavirüs hastası olabileceklerini düşündüklerini belirttirken, ailenin tamamının ölüm belgelerine COVID-19 ve akciğer hasarı yazıldığını dile getirdi.

RIA Novosti’ye göre, sağlık otoritelerindeki bir kaynağa atıfta bulunarak, ölen kişiye aşının yalnızca ilk dozu verildi. 10-12. günlerinde koronavirüs teşhisi konulduğu yönünde.

Sağlık Bakanı Mihail Murashko durumun aydınlatılması için talimat verirken, soruşturma Komitesi başkanı Alexander Bastrykin’e de soruşturma talebi gönderildi.

Daha önce, daha önce enfeksiyona karşı tam aşı tedavisi almış olan birkaç St. Petersburg sakininin ölümü rapor edilmişti.

Şehir sağlık komitesi başkanı Dmitry Lisovets, olayın nedeninin ciddi patolojik nedenleri olabileceğine dikkat çekti.

Kaynak: Natpress

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img