Kokov, savcılıktan ırkçı ses kaydının araştırılmasını istedi

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti başkanı savcılıkten, bölge sakinlerine hakaret eden ses kaydının kontrol etmesini istedi.

Kabardey-Balkar Cumhurbaşkanlığı basın servisi, Kabardey-Balkar başkanı Kazbek Kokov’un cumhuriyet sakinlerine yönelik hakaret içeren bir ses kaydının sosyal ağlarda yayılmasının ardından savcılığın denetim başlattığını söyledi.

Daha önce, bilinmeyen bir kişinin Kabardey-Balkar sakinlerine bir dizi hakaret ifade ettiği ses kaydı sosyal ağlarda ortaya çıktı.

Sosyal medya kullanıcıları, ses kaydının Nalçik’te bulunan büyük sanayi kuruluşlarından birinin başkanına ait olduğu iddia ediyor.

Basın servisinin aktardığına göre Kokov “Bunları kim dile getirirse getirsin kabul edilemez ve en katı hukuki değerlendirmeyi gerektiriyor. İtirazıma üzerine, Kabardey-Balkar savcılığı bu ses kaydını kontrol ediyor. Konu benim şahsi kontrolüm ve takibim altındadır” dedi.

İlgili sanayi kuruluşu önünde toplanan bazı Nalçik sakinleri şirket temsilcilerinden özür beklediklerini ilettiler ve durumu protesto ettiler.

Kafkas Halkları Kongresi lideri Sultan Togonidze, sosyal medyada yayınlanan ses kaydını şiddetle kınadı: “Bu davranışı kabul edilemez ve sorumlu devlet yetkilileri tarafından objektif bir şekilde ele alınması gerekiyor. Bu bağlamda, yetkililere iletilmek üzere itiraz ve şikayet dilekçesi hazırladık. Dilekçeyi Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi Başkanı Yuri Chaika ve Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Başkanı Kazbek Kokov’a ilettik ” dedi.

Kaynak : RIA Novosti v.d. ajanslar

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img