Adıge Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yıl dönümüne ithafen madeni para bastırıldı

Rusya Merkez Bankası, Adıge Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne ithafen madeni para bastırdı

Çeviri:Lıperit Perenuko

Rusya BankasıBankanın internet sitesine göre, Rusya Merkez Bankası 15 Haziran’da “Adıgey Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümü” nominal değeri 3 ruble olan bir hatıra gümüşü tedavüle çıkardı.

3 ruble (ince değerli metal ağırlığı – 31.1 g, alaşım inceliği – 925) olan gümüş madeni paralar, 39 mm çapında bir daire şeklindedir.

Madeni paraların ön ve arka yüzlerinde, çevre boyunca çıkıntılı bir kenar bulunuyor.

Madeni paraların ön tarafında Rusya Federasyonu Devlet Amblemi’nin bir kabartma görüntüsü var, yazı kısımlarında : “RUSYA FEDERASYONU”, “RUSYA BANKASI”, “3 RUBLES”, tarih: “2022”, yazıları bulunuyor.

Metal tanımı D.I.’nin periyodik element tablosuna göre Mendeleev , alaşımın inceliği, nanenin ticari markası ve saflıktaki değerli metalin kütlesi.”Adigey Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yıldönümü” (katalog No. 5111-0463) sikkesinin arka yüzünde Adıgey Cumhuriyeti armasının kompozit elemanlarının kabartma ve lazerle matlaştırılmış görüntüleri ve ayrıca boru hattı boyunca altta sağda iki satırda “ADYGE CUMHURİYETİ” “100 YIL” kabartması bulunuyor, Yan yüzey olukludur. Madeni para kalitesinde yapılmıştır. Tirajı 3 bin adettir.

Çeviri: Lıperit Perenuko

“Kaynak: https://sovetskaya-adygeya.ru/2022/06/16/

06/16/2022

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img