Adige Cumhuriyetinde engelli bir kişi askerlik şubesine çağrıldı

Askeri kayıt bürosu çalışanları, Takhtamukay bölgesinden tekerlekli sandalyeye bağlı Mihail Timoşenko’ya seferberlik celp kağıdını vererek askerlik şubesine gelmesi istediler.

Mihail Timoşenko, birinci derece engelli olmasına rağmen yetkililerin kendisine celp kağıdını getirdiklerini söyledi. Mihail, Adıge Cumhuriyetin Tahtamukay bölgesinde yaşadığını, polis eşliğinde gelen askerlik şubesinden memurların celp kağıdını vermek için kendisine geldiklerini söyledi. 25 Eylül’de Yuga.ru’nun aktardığına göre, Timoşenko’nun tekerlekli sandalyede hareket ettiğini görmelerine rağmen celp kağıdını kendisine verdiler ve askerlik şubesine gelmesi gerektiğini söylediler.

93.ru, Timoşenko’nun sözlerini aktararak, “Yine de belgeyi teslim ettiler: gelin, askeri kayıt dairesi duruma karar versin ve bunu kendileri çözsün dediler” dedi.

Timoşenko, geçen yıl zaten askerlik şubesine gittiğini ve sağlık durumu ile ilgili raporları teslim ettiğini söyledi : ”Bence bu sadece bir kaos, daha doğrusu seferberlik departmanındaki bir kusur” dedi.

Daha önce Grozni’deki Rusya İçişleri Bakanlığı’nda görev yaptığını belirten Timoşenko, 2012 yılında yüzbaşı rütbesiyle, yasal işlerden sorumlu alay komutan yardımcısı iken istifa ettiğini ve 2009 yılında iş yerinde yaralandığını, o zamandan beri tekerlekli sandalye kullandığını söyledi.

Mihail Timoşenko’nun celp kağıdı ise Adıgeysk şehrinin askeri komiseri Ramazan Ğonejuk tarafından imzalandı.

Kaynak : Кавказ.Реалии, Кавказский Узел, life.ru

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img