Vladimir Putin Abhazya Cumhurbaşkanı Aslan Bjaniya ile görüştü

Abhazya Cumhurbaşkanı Aslan Bjaniya Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü

Aslan Bjaniya’yı ağırlayan Vladimir Putin, Abhazya halkını Zafer ve Bağımsızlık Günü’nün 30. yıldönümü ve Uluslararası Tanıma Günü’nün 15. yıldönümü dolayısıyla tebrik etti.

“Kısa bir süre önce Abhazya iki bayramı kutladı – Zafer Günü ve Bağımsızlık Günü. Sizi bir kez daha kutluyor, size ve tüm Abhazya’ya en iyi dileklerimi sunuyorum. Durumumuz genel olarak iyi gelişiyor – geçen yıl ticaret cirosundaki artış yüzde 73 oldu. Halihazırda Rusya Federasyonu’nun 64 bölgesi Abhazya ile çok farklı yönlerde ilişkiler sürdürüyor, 200’den fazla ortak girişim çalışıyor” dedi.

Vladimir Putin’e teşekkür eden Aslan Bjaniya, Abhazya ve Rusya arasındaki ilişkilere son zamanlarda ek bir ivme kazandırıldığını, ortak bir sosyo-ekonomik ve savunma alanı yaratma çerçevesinde devletlerin konumlarını yakınlaştıran bir uyum süreci olduğunu vurguladı.

Abhazya Cumhurbaşkanı ayrıca Vladimir Putin’e çifte vatandaşlık anlaşmasını imzaladığı için teşekkür etti.

“Temel belgelerde belirtilen anlaşmalara uymak istiyoruz ve uyacağız. Rus tarafının başlattığı entegrasyon süreçlerine katılmak istiyoruz, çünkü bu Abhazya’nın temel çıkarlarına karşılık geliyor. Bu bizim için çok önemli,” dedi Aslan Bjaniya.

Kaynak : Абхазия-Информ

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img