Vatana dönüş yapan Çerkes aile için 787.893 ruble toplandı

“Suriye’li Vatandaşlara Yardım” grubunun açıklamasına göre, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’ne dönüş yapan Çerkes aileye bir ev satın almaya yetecek miktarda para toplandı. Grubun yayınladığı mesajı sizlere sunuyoruz:

Bağış Kampanyası tamamlandı !

Ortak çabalarla, Suriye’den geri dönen Ziuar Ayub ve Lara Hajmukhamad (Tsey) ailesi için 787 893 ruble toplandı. Aile, yaklaşık 7 yıl boyunca kötü koşullarda yaşadı ve şimdi bir ev satın alma fırsatına sahipler. Hepsi nezaketiniz ve duyarlılığınız sayesinde gerçekleşti.

Geçen hafta boyunca birçok seçeneğe bakarak satın almak için bir ev aradılar. Acele etmedik ve istedikleri evi seçmelerini bekledik.

Yukarıda fotoğrafının göründüğü 2.200 metrekarelik arazi üzerindeki evde karar verildi. Ev sağlam, 3 odalı.Gaz, su ve elektrik alt yapısına sahip.

Evin maliyeti 750 bin ruble ve toplanan yardımlar yeterli. Günlük sorunları çözmek için kalan parayı nakit olarak kendilerine transfer edeceğiz.

Ev sahibi farklı bir bölgede yaşıyor ve 14 Kasım’da alım/satım işlemini tamamlamak için gelecek.

Yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz. Yaptığınız tüm bağışlar büyük bir mutlulukla ailelerinize dönsün. Yüce Allah hayırla mükafatlandırsın !

Kaynak : AdygBusiness

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img