Phuket Polisi beş Rusyalıyı gaspla suçluyor

Phuket polisi, Belaruslu bir çifti kaçırarak paralarını gasp eden Rus çetesiyle ilgili davada ilerleme kaydedildiğini açıkladı.

Phuket’te kaçırılan 23 yaşındaki Belaruslu adam ve eşini sorgulayan polis müfettişleri, ikilinin Ruslara 801.200 USD tutarında kripto para transferi yapmaya zorlandığını doğruladı.

Phuket polis müfettişleri Perşembe günü şüphelilerin Belaruslu çifti kaçırdıklarına inanılan evde arama yaptı. Suç mahalline 2 kilometreden daha az mesafede olan ev günlük olarak kiraya veriliyor.

Polis, evin yaklaşık 50 metre uzağında Phuket kırmızı plakalı beyaz bir Toyota Fortuner buldu. Şüphelilere ait araç halka açık bir parkın yakınına park edilmişti. Polis arabanın içinde iki bıçak kutusu, bir bıçak, üç rulo şeffaf bant, bir rulo hasır ip ve kırmızı bir kova içinde enerji içecekleri buldu. Polis adli tıp teknisyenleri arabanın çevresinde parmak izi aldı.

Kanıtları topladıktan sonra Phuket Şehri Polis Soruşturma Birimi bulgularını savcılığa sundu. Kanıtları topladılar ve beş Rusyalı şüpheli için tutuklama emri çıkardılar: Zalim Nalchikov, 37; Oleg Bogdanov, 30; Azamat Nagofv, 36; Istam Abdokov, 29 ve Aslan Abazov, 36.

İddianameye göre hepsi, nitelikli soygun ve korkutma, gasp, zorlanan kişiyi fiili işlemek zorunda kalacak derecede güç kullanarak eylem yapmaya zorlama, beş veya daha fazla kişiyle birlikte suç işleme, komplo kurma suçlarıyla suçlanıyor.

Belaruslu turistlere Turist Polisi, Göçmenlik Polisi ve Phuket Büyükşehir Polisi tarafından koruma sağlandı. Çift, polisin vakayı ele alış biçiminden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak : Khaosod English

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img