Nalçik’te seferberlik durumu protesto edildi

Nalçik’teki seferberliğe karşı düzenlenen protesto eylemine katılanların yanına giden yetkililer, seferberlikle ilgili soruları yanıtlamak yerine protestocuları PR ile suçladı.

Nalçik’te düzenlenen protestoda, Kabardey-Balkarya sakinlerinin harekete geçirilmemesi talep edilirken Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti başkanıyla bir toplantı düzenlenmesi konusunda ısrar edildi.

Askeri deneyimi olmayan erkeklerin özel operasyon bölgesine gönderilmesine izin verilmemesi gerektiğini söyleyen protestocular, eşleri ve çocukları için endişelendiklerini dile getirdiler.

Meydana gelen yetkililerden birinin “Gereksiz bir PR için çalışmayı bırakın” sözü protestocuların öfkesine neden oldu.

Protestoculardan birisinin ‘Ya sizin de çocuğunuz orada olsaydı’ şeklinde soru sorması üzerine yetkililer adına açıklama yapan kişi ‘Olduğum yerde olurdum ve kimsenin bu durumda olmasını istemiyorum’ şeklinde cevap verdi.

Bunun üzerine protestocu ‘Yani bu çocukları sen mi gönderdin?’ diye sordu. Ancak yetkili, yaşananların sorumluluğunu reddetti : ‘Ben kimseyi hiçbir yere göndermedim. Ancak federal yasaların uygulanması gerekiyor’ dedi.

Bir diğer yetkilinin tüm bu tartışmaları sırıtarak izliyor olması protestocu bir kadının öfkesine sebep oldu ve ‘ Neye gülüyorsun sen ?’ şeklinde tepki gösterdi. Yetkili protestocu kadının tepkisi üzerine kendisini toparlayarak cep telefonunu çıkarak uzun süre ekrana baktı.

Kaynak : Kavkaz-Uzel

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img