Maykop’ta vahşi cinayet

Adıgey’de Rusya Federal Muhafız Servisi’ne bağlı “Okhrana” Federal Devlet Üniter İşletmesi çalışanı Sergey Bondarenko, Posta Rusya’da programcı olarak çalışan Rustem Şovgenov’u vurarak öldürdü ve ardından suçun izlerini örtbas etmek için bedeni parçalara ayırdı.

Denetleme kurumundan yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın Maykop savcılığı tarafından kontrol altına alındığı belirtildi.

Baza Telegram kanalının öğrendiğine göre 33 yaşındaki Sergey ve 23 yaşındaki Rustem aynı postanede çalışıyorlardı, ancak aralarında uzun süredir devam eden bir anlaşmazlık vardı. Bondarenko 14 Nisan akşamı postanenin kontrol noktasında Makarov marka beylik tabancasıyla Şovgenov’u başından vurarak olay yerinde öldürdü.

Cinayetin izlerini örtbas etmek için arkadaşıyla birlikte programcının cesedini parçalayarak postanenin yakınındaki bir çöp kutusuna attılar. Kalıntılar daha sonra çöplük alanında bulundu. Şüpheli gözaltına alındı.

Maykop Şehir Mahkemesi, soruşturma kapsamında göz altına alınan Bondarenko hakkında, 2 ay süreyle, yani 15 Haziran 2024 tarihine kadar tutuklu kalması şeklinde önleyici tedbir uygulanmasına karar verdi. Mahkeme oturumu sırasında sanık ve müdafiinin tutuklama kararına itiraz etmedikleri belirtildi.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img