Girdiği çatışmada öldürülenlerden birinin Nalçik’te IŞİD hücresini organize ettiğinden şüpheleniliyor

Bazı Telegram kanallarının kendi kaynaklarına dayandırarak verdiği habere göre, Kabardey-Balkarya’da terör saldırıları planladıkları gerekçesiyle 11 Nisan’da öldürülen şüpheliler IŞİD üyesiydi. Öldürülenlerden birinin bir IŞİD hücresini organize ettiği iddia edildi. Daha önce Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, şüphelilerin uluslararası bir terör örgütünün üyeleri olduğunu söylemiş, ancak hangisinin olduğunu belirtmemişti.

Mash Gor kanalı, 19 yaşındaki Temirlan Chipchikov ve 26 yaşındaki Ratmir Murachaev’den söz edildiğini yazıyor. Her ikisinin de Nalçik’te yaşadığı iddia ediliyor. Hangisinin IŞİD hücresi organizatörü olduğu belirtilmiyor.

“Sapa Kavkaz” kanalına göre, ikinci organizatör önceki gün gözaltına alındı – adı bilinmiyor, sadece 23 yaşında olduğu ve soyguna teşebbüsten hüküm giydiği bildiriliyor.

İddiaya göre kolluk kuvvetleri, silahlı saldırıdan üç gün önce, 8 Nisan’da terörizm maddesi kapsamında bir dava açtı. Kaynaklarına atıfta bulunan Telegram kanalı yazarları, tutuklunun öldürülen ortağıyla birlikte dört Nalçik sakinini daha IŞİD hücresine çektiğini söylüyor. Soruşturma komitesi bu bilgi hakkında yorum yapmıyor.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img