Kuzey Kafkasya’nın üç bölgesi işsizliğin artmasında lider

Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti, Stavropol bölgesi ve Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti, RF Çalışma Bakanlığı verilerine göre Nisan 2020’den Ocak 2021’e kadar resmi işsizliğin büyümesinde lider bölgeler arasında yer aldı.

Yasal düzenleme portalında yayınlanan bir belgede belirtildiği gibi, belirtilen dönemde Rusya Federasyonun’da kayıtlı işsiz sayısı 3,6 kat, yani 1,9 milyon kişi arttı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Rusya’da ciddi kısıtlamalar getirildiği için 1 Nisan 2020 başlangıç ​​noktası olarak seçildi.

Kabardey-Balkarya’da, kayıtlı işsiz sayısı 10,2 kat arttı, Stavropol bölgesinde 8, Karaçay-Çerkesya’da 7,1 kat.

HeadHunter Yug basın servisi başkanı Alena Manokhina “Rusya işgücü piyasasındaki durumun 2020’de zor olduğu ortaya çıktı ve Kuzey Kafkasya istisna değildi. Ancak genel olarak, 2008 ve 2014 kriz yıllarında olduğu gibi, iş arayanların faaliyetlerinde yüksek bir artış olmadı” açıklamasında bulundu.

Ülkedeki en büyük çevrimiçi işe alma platformu olan şirket, Ağustos ayında Kuzey Kafkasya’da, iş arayanların faaliyetlerindeki düşüşün arka planına karşı, açık işlerin pozitif bir büyüme oranına sahip olduğunu kaydetti.

HeadHunter Yug’a göre, Kuzey Kafkasya’nın işgücü piyasasında rekabet iş başına altı kişi olarak kaydedilirken durumun istikrarlı olduğu belirtilmektedir.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img