Kuban Kazakları Ukrayna’daki savaşa katılacaklar

Kuban Kazak atamanı, ‘Krasnodar Bölgesinde Donbas’taki birimleri yenilemek için, 400 kişilik bir Kazak müfrezesi kuruldu, Rusya’nın her yerinden toplam 1,500 Kazak, Ukrayna’daki özel operasyona katılıyor’ dedi.

Interfax, 20 Nisan’da Krasnodar bölge valisi yardımcısının Kuban askeri Kazak atamanına atıfta bulunarak, Donbass’taki birimleri yenilemek için Krasnodar Bölgesi’nde 400 kişilik bir Kazak müfrezesi kurulduğunu bildirdi.

Ataman Alexander Vlasov, Kuban Kazaklarının Afganistan, Transdinyester, Abhazya, Yugoslavya, Suriye ve Güney Osetya’daki askeri operasyonlarda geniş deneyime sahip olduğunu söyledi.

TASS ajansının, Alexander Vlasov’a atıfta bulunarak bildirdiğine göre, oluşturulan gönüllü Kazak müfreze yakında özel operasyon bölgesine gönderilecek.

Ataman, 2014’ten bu yana, Kuban Kazaklarının Luhansk ve Donetsk Halk Cumhuriyetleri topraklarındaki çatışmalara katıldığını hatırlattı.

Krasnodar Bölgesi’nin çeşitli bölgelerinde, Kazak gönüllüleri eğitimden geçiyor ve bu tür gönüllü birimlerini sürekli yenileme imkanına sahip. Ataman, Kuban Kazak ordusunun, Kazakların savaş da dahil olmak üzere görevlerini yerine getirmeye hazır oldukları için her yıl askeri saha eğitimi yürüten Rusya’daki tek ordu olduğunu söyledi.

Kaynak : Kavkaz-Uzel

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img
Error decoding the Instagram API json

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img