Konya’da iki kız kardeşi öldüren katilin yargılanmasına 22 Aralık tarihinde devam edilecek

Konya ili Selçuklu ilçesinde Muzaffer Canpolat isimli katil, bir anne ve iki kızına 27 Haziran 2019’da tarihinde evlerinde tabancayla saldırdı. Şeyma Sarı olay yerinde hayatını kaybetmiş, hastaneye kaldırılan yaralılardan Tuğba Sarı da kurtarılamamıştı. Anneleri Hacer Sarı olay yerinde aldığı ağır yaraya rağmen hayatta kaldı.

Olayın ardından polise teslim olan katil, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşmada (SEGBİS) meydana gelen teknik sorun nedeniyle katil Canpolat’ın katılımı sağlanamadı.

Müşteki avukatı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, katil Canpolat’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı ertelemişti.

Bolu Barosu eski başkanı Avukat Ferit Atalay’ın sosyal medyada yaptığı açıklamada kamuoyunda Şeyma ve Tuğba kardeşlerin davasının yeterince bilinmediğinden yakınarak, 22 Aralık 2020 tarihinde Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde karar duruşması yapılacağını bildirerek dayanışma çağrısında bulundu.

https://www.facebook.com/avatalay/posts/10159615334864897

WhatsApp Image 2020 11 29 at 13.00.08

Yaşanan bu canavarca saldırı birçok haber kuruluşunda platonik aşk başlığıyla duyurulmuş ve özellikle Çerkes toplumunda tepkiye neden olmuştu.

Avukat Ferit Atalay’ın temennisini paylaşıyor, bu davada verilecek kararın kadın cinayetleri ile ilgili caydırıcılığa, cezaya emsal olacak bir kararın çıkmasını umuyor ve başta Çerkes kamuoyunu ve vicdanı kanayan her Türkiye yurttaşını dava tarihine kadar bu vahşi cinayeti gündeme taşınması, acılı yakınlarının sesi olunması için dayanışma çağrısında bulunuyoruz.

Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img