Adıge Cumhuriyetinde 14 yaşındaki öğrenci, kovalamaca sırasında polis tarafından vuruldu

Adıge Cumhuriyetinde 14 yaşındaki bir kız çocuğu, bir polis tarafından araç kovalamacası sırasında vuruldu. Polis memuru kovaladıkları aracı durdurabilmek için ateş etti, kurşunlardan biri doğruca kız öğrenciye isabet etti.

Baza’nın bildirdiğine göre olay 25 Kasım’da Novochepshy çiftliğindeki Proletarskaya Caddesi bölgesinde meydana geldi. Bir trafik polisi, VAZ-2107 sürücüsüne durmasını emretti, ancak arabayı kullanan genç adam bu emre uymadı. Ardından polisler, aracı kovalamaya başladı.

Kovalamaca uzun sürdü ve polis durmaya zorlamak için arabaya ateş etmeye karar verdi. Bir uyarı atışı yaptıktan sonra, Kıdemli Teğmen Aliy Koshko araca ateş açtı. Yolcu koltuğuna isabet eden mermilerden biri arka koltukta oturan kız çocuğuna isabet etti. Sürücü yaşanan bu olay sonunda durdu.

Polisten kaçan 20 yaşındaki şöförün yerel sakin Damir Teter olduğu ve ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı. Ateşli silah yaralanması ve iç organlarında oluşan hasarla acilen hastaneye kaldırılan ağır yaralı kız çocuğu Susanna Huseynova’nın 14 yaşında olduğu ve ortaokul 9. sınıf öğrencisi olduğu bildirildi. Kız çocuğu ameliyata alındı ancak doktorlar büyük olasılıkla kız çocuğunun engelli kalacağını bildirdiler.

Olay İçişleri Bakanlığı’nın iç güvenlik departmanı tarafından açılan soruşturma kapsamında inceleniyor.

Kaynak : Baza

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img