Kfar Kama, dünyanın en iyi turistik köyleri listesine girdi

İsrail’de bulunan Kfar Kama, Birleşmiş Milletler “en iyi turistik köyler” listesine dahil edildi. Kfar Kama köyü, 57 farklı ülkeden 130 yer arasından seçilerek bütçe ve küresel turizm teşviki almaya hak kazandı. İsrail Turizm Bakanı Yoel Razbozov, “Kfar Kama’nın bu zaferi İsrail’i dünyanın dört bir yanındaki ünlü turistik yerlerle aynı seviyeye getirdi.” dedi.

Kfar Kama köyü, Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü tarafından bir “turistik köy” olarak tanındı ve örgüt tarafından desteklenen uluslararası turistik köyler ağının parçası oldu. Kazanan köylerin nihai listesi 20 Ocak 2023’te açıklanacak.

İsrail’den bir yer ilk kez, Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından “turistik köy” olarak tanınarak, prestijli ülkeler kulübüne girmiş oldu.

Üst üste ikinci kez düzenlenen prestij yarışmasının amacı kırsal turizmi öne çıkarmak. Bu, 15.000’e kadar nüfusu olan yerleşim yerlerinin kırsal ve turistik imajını koruma hedefi taşıyor.

Kfar Kama, 150 yılı aşkın bir süre önce Çerkesya’dan sürülen Çerkesler tarafından kurulan ve Kuzey İsrail’deki Tabvor Dağı yakınlarında yaşayan Çerkes topluluğu hakkında tarihi bir hikaye içeriyor.

Turizm Bakanı Yoel Razbozov, “Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü’nün yerleşim yeri seçimi, burayı birçok turist için bir merkez haline getirecek ve Celile bölgesindeki kırsal çevre üzerinde önemli bir olumlu etki yaratacaktır.” dedi.

Kaynak : Circassian Press

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img