Ana Sayfa Gündem Karaçay-Çerkesya’da Rashid Temrezov Yeniden Seçildi

Karaçay-Çerkesya’da Rashid Temrezov Yeniden Seçildi

0
Karaçay-Çerkesya’da Rashid Temrezov Yeniden Seçildi

Rashid Temrezov, Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına yeniden seçildi.

Dün gerçekleşen seçim sonrası yeniden görev verilen Rashid Temrezov için aynı gün Halk Meclisi’nin 27. oturumunun hemen ardından göreve başlama töreni gerçekleştirildi.

FB IMG 1632114438440

Temrezov Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti halkına, KÇC Anayasasına ve Rusya Federasyonu Anayasasına bağlılık yemini etti.

Ardından Parlamento Sözcüsü Aleksandr İvanov, başkanlık sembollerini Rashid Temrezov’a teslim etti.

Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Başkanlık Sancağı ve Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Başkanlık mührünü teslim alan Temrezov, Rusya Federasyonu Başkanı’nın Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’ndeki Tam Yetkili Temsilcisi Yuri Chaika tarafından da tebrik edildi.

FB IMG 1632114455705

Yuri Chaika törende yaptığı konuşmada: Bölgede liderliğinin yıllardır bir çok konuyla ilgili bilgisi olan, sorunlar ve çözümleri noktasında yürütme makamlarının çalışmalarını kuran ve etrafındaki çeşitli sosyal yapıları pekiştiren olgun bir politikacı haline geldiğini kaydetti.

Kuzey Kafkasya’nın manevi liderleri olarak görülen Müslümanlar Komitesi Koordinasyon Merkezi başkanı Hacı İsmail Berdiev ve Pyatigorsk ve Çerkesk Başpiskoposu Theophylact tekrar seçilen başkana iyi dilek ve temennilerde bulundular.

FB IMG 1632114444659
Müslümanlar Komitesi Koordinasyon Merkezi başkanı Hacı İsmail Berdiev
FB IMG 1632114447915
Pyatigorsk ve Çerkesk Başpiskoposu Theophylact

Raşid Temrezov yanıt konuşmasında KÇC’nin milletvekillerine güvenleri için, tüm konuşmacılara dilekleri ve temennileri için teşekkür ederken: “Son 10 yıldır hayatımın anlamı ve temel referans noktası Karaçay-Çerkes halkına hizmet etmek olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Hepinizden güzel, özgün ve çok uluslu KÇC halkına bu hizmeti sürdürmenizi rica ediyorum, böylece her zaman Rusya’nın büyük devletimizin gücünü ve birliğini bünyesinde barındıran tebaalarından biri olacağız.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz