Karaçay-Çerkesya’da Moskovalı bir turist öldürüldü

Karaçay-Çerkesya’da yol kenarında tuvalet ihtiyacını gideren Moskova’lı bir turist öldürüldü. İki yerel sakin turist grubun yol kenarında tuvalet ihtiyacı gidermelerine sinirlendi ve yaşanan kavga esnasında bir turist bıçaklandı. Yaralı turist hastane yolundayken yaşamını yitirdi.

Öldürülen kişinin de dahil olduğu bir grup turist, Minvody Havalimanı’ndan Arkhız’a doğru gidiyorlardı. Yol kenarında tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için durduklarında, LADA Vesta marka araç içerisindeki iki yerel sakin turist grubu gördü.

Yerel sakinler, turistlerin yol kenarında tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerinden hoşlanmadılar ve çıkan tartışmada yerel sakinlerden biri turiste bıçakla saldırdı. Olayın ardından şüpheliler olay yerinden kaçarken yaralı turist hastane yolunda yaşamını yitirdi.

Ocak ayında Karaçay-Çerkesya’nın turistik Dombay bölgesinde yarı çıplak olarak fotoğraf çekinen turistler yerel halk arasında huzursuzluğa sebep oldu. Bölge sakinleri özellikle de kalpak takmış ve mayo giymiş bir kadının kayak yaptığı video kaydına öfkelenmiş ve tartışmalar yaşanmıştı.

Hatırlamak gerekirse Çeçenya Turizm Bakanlığı tarafından turistlerin uyması gereken davranış kuralları notları 2012 yılında yayınlanmıştı. Temmuz 2021’de Dağıstan’da, ardından Kuzey Osetya’da ve daha sonra da İnguşetya’da da turistlere yönelik uyması istenilen benzer kurallar yayınlandı.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img
Error decoding the Instagram API json

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img