Kadirov, Wagner’in üç bin eski paralı askerinin Akhmat’a transfer edildiğini duyurdu

Çeçen lider Ramzan Kadirov Telegram kanalında, Ratibor çağrı işaretli komutanla birlikte PMC Wagner’in üç bin eski paralı askerinin Akhmat özel kuvvetlerine katılacağını yazdı.

Ahmat Özel Kuvvetleri Komutanı Apti Alaudinov, Ahmat Özel Kuvvetleri’nin üç bin eski paralı askerden oluşan bir alaydan oluşacağını ve bu alaya PMC Wagner’in 1. saldırı birliğinin eski komutanı, “Ratibor” çağrı adıyla bilinen Alexander Kuznetsov’un komuta edeceğini söyledi.

Alaudinov’a göre Kuznetsov yaralandıktan sonra uzun bir süre tedavi görmüş ve bu süre boyunca kendisiyle Çeçen birliğine katılması konusunda görüşmeler yapılmış.

Alaudinov:”Görüşmeler devam ediyordu, ayrıca kendileri için daha iyi olacak diğer birliklere de bakıyorlardı. Gerçek şu ki bugün böyle bir anlaşmaya vardık, onlar vizyonlarını ortaya koyduktan sonra Savunma Bakanlığı’na başvurdum ve üç bin kişilik ayrı bir alay (kurmamız) için bize izin verildi.

Ratibor’un komutası altındaki tüm personeli bu birliğe yerleştiriyoruz,” dedi Paralı askerlere yakın Grey Zone telgraf kanalına göre Kuznetsov, Dmitry Utkin (“Wagner”) komutasında 40’tan fazla kişinin bulunduğu PMC “Wagner “de neredeyse grubun kuruluşundan itibaren görev yaptı.

Ukrayna’nın geniş çaplı operasyonun başlamasının ardından Ratibor liderliğindeki 1. Saldırı Mangası Luhansk bölgesine transfer edildi ve burada Popasnaya’ya yapılan saldırıya katıldı.

Kuznetsov, Ahmat’a transferini “uluslararası birliklerde kimseye karşı önyargı olmaması” ve “en üst düzeyde tedarik” gerçeğiyle açıkladı.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img