Kabardey-Balkarya’da bir kişi insan kaçakçılığından hüküm giydi

Kabardey-Balkarya’da ikamet eden 58 yaşındaki bir kişi, mahkemenin insan kaçakçılığı ve reşit olmayanları fuhuşa zorlama suçlarını işlediğine karar vermesinin ardından iki yıl genel rejim kolonisinde hapis cezasına mahkum edildi.

Şubat ayı sonunda Kabardey-Balkarya’da ikamet eden beş kişi, kızları yurtdışında fuhuşa zorladıkları ve alıkoydukları gerekçesiyle gözaltına alındı. Altı kişinin karıştığı olayda bir kişinin arananlar listesinde olduğu belirtildi.

Soruşturmaya göre, 58 yaşındaki hükümlü odaları temizlemek, alıkoyulanların ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamak ve kayıt tutmakla sorumluydu. Soruşturma komitesiyle bir anlaşma yaptı, suç ortaklarını teslim etti ve pişman olduğunu belirtti.

Kabardey-Balkarya sakinleri, ailevi sorunları olan kızları kandırıp Bahreyn’e götürüyor, pasaportlarına el koyuyor, dövüyor, sokaklarda tutuyor ve uyuşturuyorlardı. Kurbanlar arasında 13 ila 17 yaşları arasında küçüklerin de bulunduğu tespit edilmişti. Kızların en çok Kislovodsk, Pyatigorsk, Mineralniye Vodi, Nalçik ve Dağıstan’dan kandırıldığı bildirildi.

Kaynak : Кавказский узел

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img