İSKENDERUN ÇERKES DERNEĞİ ADIĞE KHASE DUYURUSU

İskenderun Çerkes Derneği Adığe Xase 14 Mart 2021 yılı Çerkesçe ve yazını günü anısına yönetim kurulu kararıyla Açumıj Hilmi Özen tarafından hazırlanan Türkçe – Çerkesçe açıklamalı Anadil sözlüğünün, bastırılması kararı aldı. Derneğin bu konuda yaptığı açıklama şöyle:

DUYURU…

Anadil, bir halkın kolektif emeğidir, 14 Mart 1853 yılında Бырсей Умар(Bırsey Wumar) tarafından Adığabze ilk kitap yazılmış olması nedeniyle; Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 2000 yılında, 14 Mart tarihinin Çerkesçe ve yazını Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Bu anlamda Tüm hemşerilerimize İskenderun Çerkes Derneği Adığe Khase olarak Açumıj Hilmi Özen tarafından hazırlanan Türkçe – Çerkesçe açıklamalı sözlüğün hayırlı olmasını dileriz.

14 Mart 2021 yılı Çerkesçe ve yazını günü anısına yönetim kurulumuz Açumıj Hilmi Özen tarafından hazırlanan Türkçe – Çerkesçe açıklamalı kendi Anadil sözlüğümüzün, tarafımızca bastırılmasının uygun olacağına karar vermiştir.

Sözlüğün 14 Mart 2021 pazar günü itibarı ile halkımızla buluşturulması planlanmaktadır. İskenderun Çerkes Derneği Adığe Khase Yönetim Kurulu.

FB IMG 1615464435325

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img