Güney Osetya Devlet Başkanı “Donbass Gönüllüleri Birliği” toplantısına katıldı

Gürcistan’dan ayrılarak tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya Başkanı Anatoly Bibilov, Rostov-on-Don’da düzenlenen Donbass Gönüllüleri Birliği Komutanlar Konseyi toplantısına onur konuğu olarak katıldı. Bu, Bibilov’un basın servisine atıfta bulunularak “Res” ajansı tarafından bildirildi.

Etkinlikte konuşan Anatoly Bibilov, “Güney Osetya, Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıyan tek devlettir” dedi.

“Bundan gurur duyuyorum. Eyaletlerimiz arasındaki ilişkiler en üst düzeyde. Ve halklarımızın yakınlaşması ve birbirini daha iyi tanıması için her şeyi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Donbass Gönüllüleri Birliği ve Birleşik Rusya partisi bir işbirliği anlaşması imzaladı. Belge, Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri, Federasyon Konseyi Birinci Başkan Yardımcısı Andrei Turchak ve Donbass Gönüllüleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Borodai tarafından imzalandı.

Bibilov ayrıca Rostov-on-Don’daki Kültür ve Dinlenme Parkı’ndaki Donbass Kahramanları anıtına çiçek koydu. Buna ek olarak, Bibilov yakın gelecekte “DPR” ve “LPR” yi şahsen ziyaret edecek.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img