Dağıstanlı şair Rasul Gamzatov’un torununa İsrail pasaportu verildi

Dağıstanlı şair Rasul Gamzatov’un torunu İsrail pasaportu aldı. Rasul Gamzatov’un torunu Shakhrizat Amirkhanova bunu Instagram hesabının hikayesinde paylaşarak duyurdu. Shakhrizat “Şaşırdım, onur ve gurur duydum. Beni, yeni evimi sevgiyle karşıladığınız için teşekkür ederim. Burada olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum” diye yazdı.

Pasaportun fotoğrafa göre geçerlilik süresi 21 Eylül 2023’te, yani İsrail’in radikal grup Hamas’la savaşının başlamasından önce başlıyor.

Amirkhanova 45 yaşında, gazeteci ve tasarımcı, Harper’s Bazaar ve Tatler moda dergilerinin Rusça versiyonlarının genel yayın yönetmeni olarak çalıştı ve aynı zamanda İngilizce medya projesi INRUSSIA’nın yayıncısıydı.

Rasul Gamzatov’un torunu Moskova’da doğdu ve bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gördü. Şubat 2023’te Amirkhanova Rusya’yı terk ettiğini açıkladı ve “evini kaybetmenin düşündüğü kadar zor olmadığını” belirtti.

  • Mahaçkale havaalanında düzenlenen Yahudi karşıtı eylem sırasında çıkan olaylarla ilgili olarak toplam 201 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan 155’i hakkında polise itaatsizlik, düzensiz davranış ve miting düzenleme kurallarının ihlali suçlarından haklarında idari rapor düzenlenmişti. Cezai suçlamalarla gözaltına alınanlar hakkında hiçbir şey bilinmiyor.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img