Çerkes Yaşlılar Konseyi : Çerkes gençlerini silahla yaralayanlar tutuklanmazsa karşılığını vereceğiz

Ürdün’de bulunan Çerkes Yaşlılar Konseyi 16 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı açıklamaya göre Arap aşireti Al-Udan üyesi Yezen Fehd Al-Udan, Çerkes gençleri yaralamasına rağmen hala tutuklanmadı.

Yapılan açıklamada ‘Al-Udan aşiretine olaya karışan Arap gencini polise teslim etmeleri çağrısında bulunduk ancak bunu yapmadılar. Bu nedenle polise çağrıda bulunuyoruz, o kişiyi derhal yaralama suçundan dolayı tutuklamalısınız. Eğer polis görevini yerine getirmez, o kişi tutuklanmaz ise karşılığını vereceğiz’ denildi.

Geçtiğimiz hafta Ürdün’ün başkenti Amman’da dört Çerkes genci bir grup Arap genci ile tartıştılar. Tartışma sırasında Arap gençler arasından Yezen Fehd isimli kişi bir anda otomatik silah ile Çerkes gençlere ateş açmaya başladı. Dört Çerkes gencine açılan ateş sonrasında bir Çerkes gencinin ağır yaralar aldığı ve sonrasında Arap gençlerin olay yerinden kaçtıkları belirtildi.

Ürdün yasalarında bu gibi durumlarda aşiretler kendi aralarında anlaşma yoluna giderlerse Polis olaya müdahil olmuyor. Ancak bir anlaşmazlık durumu varsa Polis soruşturma başlatabiliyor.

jordan

Kaynak : Адыгэ Сайт 

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img