Beştav dağına tırmanan Rus aktivistler Putin’i protesto etti

3 Mayıs’ta Pyatigorsk’taki (Бгитху) Beştau Dağı’nın zirvesinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in politikasına karşı iki aktivist protesto düzenledi.

Novgorod aktivistleri Viktor Shalyakin ve Ksenia Cherepanova, “Putin, sen yaşlı ve aptalsın. Defol!” ve “Tirana hayır, özgürlüğe evet.” şeklinde slogan attılar.

Aktivistler dinlenmek için Kafkas Maden Sularına (E.N. özel olarak korunan ekolojik tatil bölgesi) geldi. Yürüyüş sırasında Rusya Devlet Başkanı’nın politikalarına ilişkin düşüncelerini buradan da ifade etmek için önceden hazırlanan posterlerle zirve noktasına ulaştılar.

Viktor Shalyakin yaptığı açıklamada Putin ve mevcut hükümeti sert bir şekilde eleştirdi : “Gidin lütfen insanlara işkence etmeyin. Cumhurbaşkanı ve hükümetin görevlerini sizden çok daha iyi idare edecek bir çok zeki insan var. Ülkemizi mahvettiniz. Tüm endüstriyi, tıbbı, eğitimi, bilimi mahvettiniz. Size söylüyorum, Vladimir Vladimirovich, ne tarafa isterseniz gidin. Size para bile ödeyeceğiz, sadece kendi halkınıza işkence etmeyin. ”

IMG 4764

Kaynak : Кавказ.Реалии

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img