‘Almastı : Kar Adam’ izleyicileri ile buluşacak

Kafkasya’nın tüm halklarının mitolojisine ve efsanelerine yansıyan gizemli bir yaratığın izinden giden heyecan verici bir hikayeyi anlatan ‘Almastı : Kar Adam’ izleyicileri ile buluşacak.

Yapımcıların belirttiğine göre ‘Almastı’ bir uzun metrajlı film değil, bir belgesel filmi. Bu belgesel film, Karaçay-Çerkesya ve diğer Kafkasya cumhuriyetlerinde ‘Kar Adam’ varlığıyla ilgili tüm rasyonel gerçekleri ve halk efsanelerini ve mitleri yansıtıyor.

“Efsanevi yaratığın hikayesi çocukluğumdan beri beni cezbetti,” diyor filmin yapımcılarından Artur Kençeşaov :

” Çocukken, birçok Almastı – Kar Adam hikayesi duydum. Ve bunlar sadece hikayelerden ibaret değil, onunla yapılan gerçek buluşmaların tanıklıklarıydı. Almastı’nın var olup olmadığına dair nihai bir cevap vermek gibi bir hedefimiz yok. Bu filmde sadece gerçekleri anlatacağız ve izleyicinin kendisi için karar vermesine olanak sağlayacağız. ”

Film, ünlü Almanyalı bilim adamı Martin Beyer ile bir röportaj da dahil olmak üzere çeşitli araştırmacıların yorumlarını içeriyor. Film aynı zamanda, Almastı hakkında çok sayıda hikaye ve efsaneye de dayanıyor.

Yapımcılığını Artur Kençeşaov ve Ruslan Kumukov’un üstlendiği ‘Almastı – Kar Adam’ filmi çekimine 2017’de başlanmıştı. Artur Kençeşaov ‘ Çeşitli koşullar ve nedenlerden dolayı bu proje beş yılımı aldı ve bitirebildiğimiz için çok mutluyum ‘ açıklamasında bulundu.

Film, Karaçay-Çerkesya’da yayın yapan ‘Архыз 24’ isimli TV kanalında yayınlanacak.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img