Adıgey’in yetenekli gençlerinin “FİSHT 2023” kampı başladı.

18 Ağustos’ta Adıgey’in yetenekli gençleri “Fisht” kampı başladı.

Her yıl Adıgey Cumhuriyeti başkanı Murat Kumpilov’un girişimiyle düzenlenen ve farklı bölgelerden çok sayıda yetenekli genci pitoresk bir ortamda bir araya getiren yetenekli gençlerin geleneksel hale gelen toplantısı “FISHT-2023” dün Adıgey’in Fisht Dağı’nın eteğinde başladı.

Bu yıl, rekor sayıda gencin katıldığı kampa 5 bölgeden yaklaşık 400 kişinin katıldığı belirtildi.Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes, Krasnodar Bölgesi, Adıgey Cumhuriyeti ve ilk kez Kalmıkya’dan delegasyonlar katılımcılar arasında yer alıyor.

Dün sabah erkenden Yavorova Polyana’dan Fisht dağ sığınağına doğru yola çıkıldı.Üç günlük kamp içinde, toplanmanın ana hedefleri: yetenekli gençlerin desteklenmesi ve geliştirilmesinin yanı sıra gençler arasındaki etnik ilişkilerin uyumlaştırılmasını da hedefleyen zengin bir program bekliyor.

Buna ek olarak, diğer bölgelerden gelen konuklar, diğerlerinin yanı sıra yetkililerin desteğiyle bir gençlik girişimi sayesinde hayata geçirilen Adıgey’in tarihi, kültürü, gelenekleri, modern başarıları, sosyal açıdan önemli projeleri ile tanıştırılacak.

En yoğun kısmı bugün gerçekleşecek olan pogram kültür, spor, turizm, çevre, gibi bölümlere ayrıldı.

Tematik mekanlarda yaratıcı ekiplerin performansları, belediyelerin ve cumhuriyet üniversitelerinin sunumları, spor müsabakaları, turistik geziler, çevre ve eğitim etkinlikleri gerçekleştirilecek.

İhtişamlı ve ilgi çekici yerlere, geçitlere, buzullara ve göllere dağ yürüyüşleri de planlanıyor.

Kampa katılanlar Adigey yetkililerinin liderleriyle ateş başında bir toplantı gerçekleştirilecek.

Açık diyalog modundaki toplantıda, cumhuriyetin bakanlık ve daire başkanlarına sorular sorulması, daha sonra uygulanabilecek fikirlerini dile getirilmesi şeklinde düşünüldü.

Kaynak: Нетипичная Адыгея

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img