Adıgey başkanı, Devlet Filarmoni Orkestrası yakınlarındaki meydanın düzenlenmesi için bir toplantı yaptı.

Adıgey başkanı, Devlet Filarmoni Orkestrası yakınlarındaki meydanın düzenlenmesi için bir toplantı yaptı.

Maykop şehrinin sektörel daire başkanları ve idaresi, Adıgey başkanı Murat Kumpilov’a yeni bir rekreasyon alanının iyileştirilmesi projesiyle ilgili teklifler sundu.
Planlanan tüm mimari çözümler ayrıntılı olarak ele alındı, bazı düzenlemeler yapıldı.

Murat Kumpilov, Cumhuriyet Devlet Filarmoni Derneği’nin Adıge’nin kültürel yaşamının önemli bir bölümünün yoğunlaştığı bir dönüm noktası olduğunu kaydetti. Bu nedenle, hem yapının kendisinin hem de çevresindeki alanın bu kültür kurumunun yüksek statüsüne yakışır olmasının önemli olduğunu belirtti.

Proje, 13 bin metrekarelik bir rekreasyon alanı oluşturulmasını sağlıyor.
Yürüme yolları, banklar, akşam aydınlatması, ulusal unsurların kullanıldığı tematik enstalasyonların yerleştirilmesi planlanan mimari kompozisyonun merkezi, caddenin kenarında yer alacak, çevresi etrafında bir salıncak bulunan büyük beyaz bir pergola olan açık bir sahne olacak.

Adıgey başkanı, yeniden inşa edilen alanın aydınlatmasının düzenlenmesi, mimari nesnelerin aydınlatılması, Filarmoni’ye hizmet eden ekipmanların değiştirilmesi, video gözetim sistemlerinin kurulması, yeşil alanların sulanmasının sağlanması, yaratıcı ekiplerin performansları için ses ekipmanlarının bağlanması hakkında bir dizi talimat verdi.

Çalışmaların bu yaz tamamlanması planlanıyor.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img