Ana Sayfa Gündem Adıge Cumhuriyeti, en çok ölümlü trafik kazası yaşanan bölgeler arasında

Adıge Cumhuriyeti, en çok ölümlü trafik kazası yaşanan bölgeler arasında

0
Adıge Cumhuriyeti, en çok ölümlü trafik kazası yaşanan bölgeler arasında

2021 Trafik kazası istatistik verilerine göre, geçen yıl yaşanan ölümlü trafik kazalarında 100.000 kişi başına Adıge Cumhuriyetinde 20 kişi öldü.

Bu, ulusal ortalamadan önemli ölçüde yukarıda ve Güney ve Kuzey Kafkasya federal bölgelerinde yaşanan ölümlü kaza sayısının yaklaşık iki katı.

Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı’nın istatistiklerine göre, ülkede 100 bin kişi başına ortalama 10.1 kişi trafik kazalarında öldü. Aynı zamanda trafik kazalarında en yüksek ölüm oranı Tuva Cumhuriyeti (33,5 kişi ), ikinci sırada Kalmıkya Cumhuriyeti (30 kişi ) ve üçüncü sırada Adıge Cumhuriyetinde (19,86 kişi) kaydedildi.

Kuzey Kafkasya Federal Bölgeleri arasında, trafik kazalarında ölüm oranı, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti (14,4), Kuzey Osetya Cumhuriyeti (12,5), Stavropol Bölgesi (11.4), Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti (11.3) ile ülke ortalaması üzerinde yer alan bölgeler arasına girdi. Çeçenya ise Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi arasında en düşük ölüm oranına sahip. (100.000 kişi başına 6.1 kişi ).

Güney Federal Bölgesi’nde, Kalmıkya Cumhuriyeti ve Adigey Cumhuriyetine ek olarak, 2021’de Krasnodar Bölgesi (12.6) ve Rostov Bölgesi’nde (10.5) ölümlü trafik kazası kaydedildi.

Trafik kazalarındaki ölüm oranı, yalnızca araç sahiplerinin sürüş hatalarından değil, aynı zamanda yolların kalitesi ve güvenliğinden, kaza kurbanlarına sağlanan tıbbi yardımın verimliliği ve düzeyinden de etkilenmektedir.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Çeviri : Ğuaze

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz