Adıge Ceug etkinliğine izin çıkmadı

Kabardey Balkar Cumhuriyeti Nalçik şehrinde faaliyet gösteren Nart Xeku Gençlik oluşumunun organize ettiği, Abhazya meydanında gerçekleşen ve geleneksel hale gelen Adige Ceug etkinliğine izin verilmedi..


Nart Xeku’nun yaptığı açıklamada Nalçik şehri, Keshokova caddesinde bulunan yerel yönetim başkanlığına yapılan yazılı başvuruya yazılı olarak cevap verildiği, söz konusu başvurunun reddinin gerekçesi olarak “Rusya’nın Ukrayna’da devam eden özel operasyonuyla bağlantılı olarak, bu olayı uygunsuz buluyoruz.” ifadesinin kullanıldığı belirtildi.

Gençlik örgütü “Nart Xeku” meydanda ceug etkinliğini uzun süredir düzenliyor.

Nart Xeku tarafından yapılan açıklamada “Neredeyse 10 boyunca düzenlenen bu etkinlikte bir kez bile kamu düzenini veya kamu güvenliğini doğrudan veya dolaylı olarak ihlal edebilecek herhangi bir suç kaydedilmemiştir. Ayrıca halk oyunları, şehrimizin tüm halklarının temsilcilerinin aktif olarak katıldığı geleneksel bir etkinlik haline gelmiştir. Bu yıl Nisan – Ekim ayları arasında ceug etkinliği düzenlemeyi düşünerek şehrin yerel yönetimine yaptığımız başvuru böyle bir bahaneyle reddedildi, oysa Ukrayna operasyonu başladığından bu yana onlarca farklı etkinliğe izin verildiğini görüyoruz” denildi.

WhatsApp Image 2022 06 28 at 14.13.13

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img