Ana Sayfa Gündem Takhtamukay bölgesindeki yapılan kavşak çalışmasının 2022’de tamamlanması planlanıyor

Takhtamukay bölgesindeki yapılan kavşak çalışmasının 2022’de tamamlanması planlanıyor

0
Takhtamukay  bölgesindeki yapılan kavşak çalışmasının 2022’de tamamlanması planlanıyor

Adıge Cumhuriyeti hükümeti basın servisinin bildirdiğine göre, Takhtamukay bölgesindeki Enem – Novobrzegokai karayolu üzerindeki yol kavşağının 2022’de tamamlanması planlanıyor.

2020 yılında, “Yol Ağı” federal projesi çerçevesinde, tasarımın geliştirilmesi ve dokümantasyonun tahmin edilmesi için 100 milyon ruble tahsis edilmişti.

2021 yılında, hazırlık, inşaat ve montaj işleri için federal bütçeden toplam 1,3 milyar ruble tahsis edildi.
5,2 km’lik dört şeritli yolun toplam maliyeti neredeyse 3 milyar ruble.

Yeni kavşak, karayolunun verimini etkileyen demiryolu geçidinin yakınındaki bölümde otoyolun tıkanıklığı sorununu ortadan kaldıracak.

Adigey Cumhuriyeti başkanı Kumpıl Murat Salı günü şantiyeyi ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Adigey Cumhuriyet başkanının açıklamaları şöyle:

“Adigey’de tüm güvenlik gereksinimlerini karşılayan konforlu ve modern bir yol altyapısı oluşturma görevini kendimize belirledik. Ulaşım erişilebilirliği, bölgenin yatırım çekiciliğinin en önemli bileşenlerinden biridir.

Ayrıca Karadeniz sahiline giden en kısa rota buradan geçmekte ve cumhuriyet yollarında araç akışı yıldan yıla artmaktadır.

Son olarak, yolların kalitesi kazaların azalmasını sağlayarak vatandaşlarımızın hayatlarını kurtarıyor” şeklinde konuştu.

Denetimin ardından, Adıge başkanı, Takhtamukay bölgesi başkanı Azmet Shalakho’ya gelecekteki endüstri parkı için bir kongre inşa etme konusunu çözmesi ve bitişik bölgeler için birleşik bir kalkınma planını onaylaması talimatını verdi.

Kaynak : Советская Адыгея

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz