Nalçik’te Öğretmenine saldıran öğrenciler suçlu bulundu.

Nalçik’te öğretmenine saldıran iki öğrenci suçlu bulundu.

Nalçik mahkemesi, Artur Gatsalova ve Tamerlana Temukueva’yı bir öğrenciyle yaşadığı ihtilaf nedeniyle bir okul öğretmenine saldırmaktan iki yıl hapis cezasına çarptırdı.

Okul yönetimi öğretmenin uzun süredir hastanede tedavi altına olduğunu ve henüz işe dönmediğini belirtti. ” Kafkas Uzel ” in yazısına göre , soruşturmada Nalçik’teki okullardan birinin öğretmeni, 27 Kasım 2020’de bir öğrencinin tanıdıklarının saldırısına tepki olarak tabancayla ateş açtı.

Olaya katılanlardan biri kurşun yarası alırken, öğrenci ve öğretmeni hastaneye kaldırıldı, öğretmen yoğun bakıma alındı.

28 Mart’ta soruşturma , davanın mahkemeye devredildiğini bildirdi .Araştırmaya göre 27 Kasım 2020’de Nalçik’teki 2 Nolu Lise öğrencilerinden birinin akrabası, yeğeniyle ihtilafa düşen bir tarih öğretmenini dövmek için arkadaşıyla birlikte okula gitti.

Soruşturmada sanıkların lise öğretmenini dersteyken arayıp koridora çağırdı ve ona saldırdığı sanıklardan birini öğretmenin vurduğu, sonrasında diğerinin öğretmeni tutarak ve sonrasında birkaç darbe indirdiği belirlendi.

Nalçik Şehir Mahkemesi, iki öğrenci, Artur Gatsalov ve Tamerlan Temukuev’i kasıtlı olarak adam yaralamaktan suçlu buldu (Rusya Ceza Kanunu’nun 112. maddesinin 2. kısmı).Mahkeme Gatsalov ve Temukuev’i iki yıl ertelenmiş hapis cezasıyla iki yıl ertelenmiş hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmadan önce ev hapsinde tutuldukları , Nalçik şehir mahkemesinde “Kafkas Uzel” muhabirine konuştular .Rusya Ceza Kanunun 112. Maddesinin 2. Kısmı, beş yıla kadar hapis cezası öngörmektedir.

Hükümlülerden veya onların resmi temsilcilerinden soruşturmanın yapılış şekline ilişkin herhangi bir yorum gelmezken.

Tarih öğretmeni Zaurbek Malbakhov henüz işe dönmedi, uzun süre hastanede kaldı.

Şu anda sağlık durumu daha iyi , ancak okula ne zaman döneceği bilinmiyor. Lise Müdürü Lyudmila Peshkova’nın verdiği bilgiye göre: Malbakhov, 2002’den beri okulda çalışıyor. Bir dönem kendi özgür iradesiyle istifa etti ve bir buçuk yıl önce geri döndü.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img