Ana Sayfa Gündem Rusya’da seferberlik tamamlandı!

Rusya’da seferberlik tamamlandı!

0
Rusya’da seferberlik tamamlandı!
6420342 16.12.2020 Призывники перед отправкой на службу в Президентский полк у сборного пункта Краснодарского края. Виталий Тимкив / РИА Новости

Rusya’da 21 Eylül’de Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından ilan edilen kısmi seferberlik tamamlandı.

Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Vladimir Putin’e kısmi seferberliğin tamamlandığını bildirdi.

Putin’le yüz yüze görüşerek Özel Askeri Operasyon hakkında bilgi veren Şoygu, 300 bin kişinin askere çağrıldığını, 82 bin kişinin görev yapacağı birliğe sevk edildiğini, 218 bin askerin ise eğitimlerinin devam ettiğini söyledi. Silah altına alınanların yaş ortalaması 35.

Şoygu açıklamasında kısmi seferberlik sırasında, çeşitli seviyelerdeki yürütme makamlarının 1.300’den fazla temsilcisinin, 27.000’den fazla girişimcinin birliklere gönderildiğini, 13 bin vatandaşın celp beklemeden görevlerini yerine getirmek istediklerini ifade ederek gönüllü olarak birliklere gönderildiğini söyledi.

Şoygu ayrıca özel askeri operasyon sırasında çatışmalara katılanların savaş gazisi statüsü alacağını bildirdi. Bakan, ayrıca uygun bir sosyal yardım paketi alacaklarını da sözlerine ekledi.

https://twitter.com/rianru/status/1585999814646538242

‘Sadece iyi eğitilmiş kişiler cepheye gönderilmeli’

Putin ise görüşmede sadece iyi eğitilmiş seferber kişilerin cepheye gönderilmesi gerektiğini vurguladı.

Devlet Başkanı, kısmi seferberlik sırasında zorlukların kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

“İlk aşamada bazı sorunlar ve zorluklar vardı. Bu muhtemelen kaçınılmazdı” diyen Putin, “Gerekli sonuçları çıkarmamız, tüm sistemi, askeri kayıt ve kayıt ofislerinin çalışmalarını modernize etmemiz gerekiyor” dedi.

Savunma Bakanı, seferberliğin ilk aşamasında bazı sorunlar olduğunu, zaten tüm bu sorunların çözüldüğünü, birliklere gelen herkese, sözleşmeli askerlerin normlarına göre öngörülen türde ödenekler, üniformalar, teçhizat, yiyecek sağlandığını sözlerine ekledi.

Asker alım ofisleri, gönüllülerin silah altına alınması kapsamında gerekli görevlerine devam edecek. Şu ana kadar 13.000 kişi gönüllü olarak özel operasyon bölgesine gitti.

Rusya devlet başkanı, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerine katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Kaynak : haberrus

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz