Rus uzmanlar Türkiye’de

Türkiye’deki koronavirüs önlemlerini yerinde incelemek için Rus uzmanlarından oluşan heyet, Türkiye’ye geliyor.

Rospotrebnadzor, Rostourism ve Sağlık Bakanlığı temsilcileri, koronavirüs salgınını değerlendirmek için özel bir uçakla çarşamba sabahı Antalya’ya gelmesi bekleniyor.

Rospotrebnadzor’dan yapılan açıklamada, “Uzmanlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin popüler turistik destinasyonlarında koronavirüs enfeksiyonunun yayılması, salgın önleyici tedbirler, turistlerin sağlığını korumaya yönelik tedbirler ile durumu değerlendirecek” denildi.

Rus basınında çıkan haberlerde heyetin denetim yapacağı oteller arasında Maxx Royal Belek Golf Resort, Selectum, Gloria, Land of Legends ve Akra olduğu iddia ediliyor.

Türk yetkilerin “Safe Turizm” (Güvenli Turizm) önlemleri hakkında Rus heyetine brifing vereceği belirtildi.

Heyet ayrıca acil servis hizmetlerini inceleyecek, PCR test merkezlerinde bulunacak, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşecek.

Heyetin 19 Haziran’da ziyaretini tamamlayarak Moskova’ya dönmesi bekleniyor.

Rus resmi makamlarının 21 Haziran’a kadar olan Türkiye’ye charter uçuş yasağı ile ilgili kararını, heyetin raporuna dayanarak alması bekleniyor.

Uçuşların ve turizmin yeniden başlatılması konusunun, Türkiye ve Rusya’daki koronavirüs pademi düzeyi dikkate alınarak sıhhi ve epidemiyolojik durumun değerlendirilmesi için operasyon merkezi tarafından onaylanan kriterler temelinde karar verilecek.

Kaynak : haberrus.ru

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img