Putin ve Kumpıl video konferans görüşmesi yaptı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Adıgey Cumhuriyeti Devlet Başkanı Murat Kumpilov ile video konferans yoluyla bir çalışma toplantısı düzenlediğini bildirdi.

Toplantıda Adıge Cumhuriyetindeki durumu tartıştılar, mevcut sorunlar ve Cumhuriyetin gelişmesi için beklentiler üzerinde durdular.

Tartışılan konular arasında Rusya Federasyonu Devlet Duması ve Adıge Cumhuriyeti Devlet Konseyi-Xase (parlamento) seçimlerinin sonuçları da vardı.

Koronavirüs ile ilgili duruma da değindiler. Murat Kumpilov, Rusya Başkanı’na cumhuriyetin her duruma hazır olduğuna dair güvence verdi. Bugün yeterli miktarda ekipman, ilaç ve sağlık personeli bulunmaktadır. Koronavirüs aşısı devam ediyor.

Ekonomik kalkınma ile ilgili olarak, bugün Adıgey’de gayri safi bölgesel hasılanın 2021 yılı sonuna kadar %104, Sanayi üretim endeksinin %108, öz gelirlerin bütçeye katkısının %126 oranında büyümesi öngörülmektedir

Cumhurbaşkanı, Takhtamukay bölgesinde bir sanayi parkının inşası, Lago-naki kayak tesisi projesi, bir süt keçisi çiftliği ve bir rüzgar çiftliği dahil olmak üzere Adıge Cumhuriyetinde büyük yatırım projelerinin uygulanması hakkında bilgi verdi.

Ayrıca toplantıda, cumhuriyetin federal merkezin çözümünde yardımını umduğu sorunlar tespit edildi. Bu, Maykop’ta tedavi tesislerinin inşaatı ve bir tüberküloz kliniği için yeni bir bina. Bu konularda destek sözü verildi.

Kaynak : Circassian Press

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img