Polis “Adıgeya” steline zarar veren bir vandalı arıyor

Adıge Cumhuriyeti polisi, Tahtamıkuay ilçesi girişindeki “Adıgeya” stelini tahrip eden vandalları kayıt altına alan görgü tanıklarına ulaşmaya çalışıyor.

Adıge Cumhuriyetinde polis, Krasnodar Krayı ile Adıge Cumhuriyeti sınırında bulunan “Adigeya” stelini tahrip eden bir vandalı arıyor. Stelin üzerine tırmanan vandal, ‘Adıgeya’ yazısını tekmeleyerek zarar verdi.

Yetkiler yaptıkları çağrıda “Polis, bu yasadışı eyleme tanık olan vatandaşlardan karakola gelmelerini istiyor. Adıge Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Ana Departmanı basın servisi gizlilik garantisi veriyor” denildi.

5 Mart tarihinde meydana gelen olayda vandalın garip davranışı gözden kaçmadı. Görgü tanıkları vandalın hareketlerini kayda aldı ve ardından video sosyal ağlarda yayıldı.

Yine Tahtamıkuay ilçesine bağlı Yablonovsky’de sokak ortasında Çerkeslerin etnik kökenlerine hakaret eden bir kişi ortaya çıktı. Üst üste yaşanan bu olaylar milletler arası nefreti körüklemek için bir provokasyon girişimi olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img