Cyberpunk dizisi ‘NART’ Karaçay-Çerkesya’da çekilecek

Dizi, kıyamet sonrasında dünyaya yeniden gelen Nart efsanelerindeki karakterleri anlatacak.

Projede yerel aktörlerin yer alacağını belirten filmin yapımcısı Renat Khatuaev, dizinin Cyberpunk türünde çekileceğini söyledi. Khatuaev ”Nart destanı, Kuzey Kafkasya’daki birçok halk için bir temas noktasıdır. Farklı dinlere ve farklı dillere sahip olmalarına rağmen, destan ortaktır ve dizide herkes için genel bir kültürel bağlam vermek istedik” dedi.

K.Kafkasya’daki kültürel değerlere vurgu yapan Khatuaev ” Bu dizi aynı zamanda Kuzey Kafkasya’yı içeriden gösterme girişimidir : Sadece güzel doğa, danslar ve kebapları değil – yaşam tarzımız, geleneklerimiz, görgü kurallarımız – bizim için hala boş bir cümle değil” dedi.

Dizideki ana karakterin adı Cyborg 27. olacak. Kıyamet sonrası kendisini Kuzey Kafkasya’da bulan karakter, insanların çeşitli durum ve sorunlarıyla karşı karşıya kalır. Cyborg 27, karşılaştıkları sorunlarda insanların yanında olur, onları korur ve onlar için bir kahraman olur. Zamanla, Kafkas halklarının kültürünü ve geleneklerini kavrayan “27.”, beklenmedik bir şekilde adapte olur, davranışları ve görünümü zamanla değişir.

Khatuaev, dizinin bölge halklarının tarihine ve kültürel çeşitliliğine olan ilginin artmasına katkıda bulunacağını kaydederken, kıyamet sonrası dünyada geçecek dizinin toplamda 25 dakikalık sekiz bölüm halinde yayınlanması planlandığı belirtildi.

Proje, Karaçay-Çerkesya’daki My Business Center ve Federal Gençlik Ajansı tarafından destekleniyor.

Dizinin ilk bölümünün bir ay içinde çekileceği belirtilirken “Nart”ın vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img