Moskova’daki Sindika pazarında yangın

Moskova bölgesindeki “Sindika” pazarında, 2.100 metrekarelik bir alandaki depoda yangın başladı.

TASS’ın bildirdiğine göre “Sindika pazarında bir depo alev aldı. Şu ana kadar herhangi bir yaralanma vakası bildirilmedi.”

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın basın servisi, yangınla ilgili bilgileri doğruladı. Bakanlık, “Sindika pazarındaki, depo binasında 2.100 metrekarelik bir alanda etkili olan yangına müdahale ediliyor” dedi. Merkez ofisin yaptığı açıklamaya göre ”Yanan deponun içinde inşaat malzemeleri var” denildi.

Acil Durum Bakanlığından bir kaynak TASS’a yaptığı açıklamada “Alevler tamamen söndürüldükten sonra yangın sebebi belirlenecek, ancak kundaklama ihtimali var” dedi.

8 Ekim 2017 tarihinde de Sindika alışveriş merkezi alevlere teslim olmuştu. 55.000 metrekarelik alanda etkili olan yangın esnasında yaklaşık 3 bin kişi tahliye edilmiş ve üç kişi yaralanmıştı. “Sindika” başkent bölgesindeki en büyük inşaat pazarıydı ve yaklaşık 500 firmaya ev sahipliği yapıyordu.

Sindika Holding, 1991 yılında Kabardey-Balkarya’nın eski başkanı Senatör Arsen Kanokov tarafından kuruldu. Başlıca faaliyet alanları arasında otel ve restoran işletmeciliği, alışveriş merkezleri, inşaat ve tarım sektörü yer alıyor.

Kaynak : TASS

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img