Ana Sayfa Gündem Martin Kochesoko davasında son gelişmeler!

Martin Kochesoko davasında son gelişmeler!

0
Martin Kochesoko davasında son gelişmeler!

Martin Kochesoko davasında 2 Mart tarihinde Urvan Bölge Mahkemesinin verdiği kararın bozulması için yüksek mahkemeye başvuruldu.

Türkiyedeki karşılığıyla bir temyiz başvurusu anlamına gelen bir sürecin başladığını vurgulayan Avukat Lyudmila Kochesoko 12 Mart tarihinde Kabardey-Balkarya Yüksek Mahkemesine itirazda bulundu.İtirazın içeriğinde Urvan Bölge Mahkemesi’nin verdiği cezanın iptal edilmesi ve Kochesoko’nun beraat etmesi talepleri bulunduğunu ifade eden Avukat Lyudmila Kochesoko, olması gerektiği gibi yasalara uygun ilerlediklerini, itirazın mahkemece değerlendirilip atılacak gerekli adımları beklediklerini, bu yönde hazırlıklar içerisinde olduklarını belirtti.

İtiraz sonrası olası ihtimaller şöyle : Karara dokunulmadan olduğu gibi uygulanması. Davanın tekrar görülmesi için bölge mahkemesine iade edilmesi. Mahkeme kararının bozulup Martin’in beraat etmesi.

Hukukçulara göre kamuoyunun vicdani rahatsızlık duyduğu kararlarda yüksek mahkeme beraat kararı verebiliyor.Bununla birlikte merak edilen bir diğer konu karar değiştirilerek Martin’in daha yüksek bir ceza alması söz konusu olur mu sorusuna ise hukukçular bunun hukuken mümkün olmadığı cevabını veriyor.

Bilindiği üzere Xabze Xase başkanı ve aktivist Martin Kochesoko 2 Mart tarihinde 1yılı kontrollü serbestlik içeren toplamda 3 yıl ceza verilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz