Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nde haftanın özeti

Dağıstan
-168 bin kişi, 35 m / s’ye kadar çıkan kasırga nedeniyle elektriksiz kaldı.
– Şebeke içme suyuna bağlı bir başka toplu zehirlenme vakası: Kaspiysk’te yaklaşık 30 bölge sakini hastaneye kaldırıldı.
-Dağistan parlamentosunun temsilcileri, turizm sektöründeki girişimciler için% 1’lik indirimli vergi oranını onayladı.

Kuzey Osetya
– 2021 yılında, Kuzey Osetya-Alanya’da sekiz anaokulu inşa edilecek.
-Vladikavkaz’daki kitap kulübünün organizasyonu tartışmalara ve arbedeye neden oldu. Azamat Gabuev’in modern Osetya gerçeğini ve kadın-erkek ilişkisini kaleme aldığı belirtilen ‘Adelina. Revaz. Kristina’ isimli kitap tartışmaları beraberinde getirdi.

İnguşetya
– Bölge sakinleri, İnguşetya Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığını 8 Mart Süvari Günü için okullarda para toplamayı yasaklamaya çağırdı
▫️ Nazran’da, İnguşetya’nın eski İçişleri Bakanı, “İnguş Halkı Teyps Konseyi” ve IKNE liderlerinden Akhmed Pogorov gözaltına alındı.

Çeçenya
-Ramazan Kadirov, Uluslararası Üniversite’nin Ekim ayında Grozni’de açılacağını duyurdu.

Kabardey-Balkarya
– Bölgede COVID-19 rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatan kişi sayısı üçte bir oranında azaldı.

Diğer başlıklar :

– 2020’de Rusya genelinde demografik büyüme yalnızca iki federal bölgede kaydedildi : Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi ve Güney Federal Bölgesi.

– Mahaçkale ve Vladikavkaz şehirleri, Rusya’daki en erişilebilir ve konforlu şehirler sıralamasındaki konumlarını önemli ölçüde ilerlettiler.

– Çeçenya ve Stavropol başkanları, Medialogia ( Medya ve sosyal medya iletişim verimliliği değerlendirme aracı ) değerlendirmesinde Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi’nde en çok alıntı yapılan ve bahsedilen lider oldukları belirtildi.

Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img