Krasnodar sokaklarında Lezginka oynayanlara yüzleri maskeli bir grup saldırdı

Sosyal medyada yayılan bir video kaydında lezginka müziği dinleyen ve oynayan gençlere karşı kalabalık bir grubun saldırıldığı görülüyor. Olayın Krasnodar şehrindeki gece kulüplerinin yoğun olduğu Krasnoarmeyskaya caddesi üzerinde olduğu videoda ifade ediliyor.

Olaya tanıklık eden ve video kaydını alan kişilerin ise ‘olması gereken bu, burada lezginka oynanmaz’ dediği duyuluyor.

Dağıstanlı oldukları öğrenilen gençlerin sokakta Lezginka müziği dinlemeleri üzerine yaşanan saldırıya sosyal medyada tepkiler büyürken bunun Krasnodar’da Lezginka müziği ve dansına ilişkin ilk olay olmadığı da gündeme geldi.

İç işleri yetkilileri tarafından olayın 24 Şubat tarihinde meydana geldiği ve polise hiçbir şikayette bulunulmadığı ifade edildi. Rusya iç işleri bakanlığı ve araştırma komitesi bölge müdürlüğü web sitesinde de konuyla ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor.

12 Ağustos 2017 Krasnodar Kray’ı içerisinde yer alan Gelencik ( Hulıjıy ) şehrinde Lezginka oynayan gençler çevreye rahatsızlık vermemelerine rağmen güvenlik güçleri tarafından sert bir müdahale ile göz altına alınmış ve olay büyük yankı yaratmıştı.

Gözaltı esnasında biber gazından etkilenen bir mağdur ise yaşadığı göz rahatsızlığı ve akabinde geçirdiği operasyonlar nedeniyle sağlığını kaybettiğini ve maddi zarar uğradığı gerekçesiyle güvenlik güçlerine dava açtı.

Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img