Kavkaz-Uzel Rusya’da engellendi

Roskomnadzor (Federal İletişim-Bilgi Teknolojisi ve Medya Denetleme Servisi), Rus birliklerinin Ukrayna’yı işgal etmeye başladığı 24 Şubat’ta Başsavcılığın talebi üzerine Kavkaz-Uzel web sitesini engelledi.

Kavkaz-Uzel tarafından yapılan açıklamada, engellemenin gazetecilerin çalışmalarını durdurmayacağını ve çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

” 20 seneyi aşkın süredir, bölgelerimizde yaşananları sizlere aktarmak için sürdürdüğümüz yayınlardan bir gecede vazgeçmeyeceğiz. Sitenin bloke edilmesi bizim pes ettiğimiz anlamına gelmiyor. Bizim için en önemli şey siz değerli okurlarla birlikte olmaktır, bu bağlamda dürüst habercilikten vazgeçmeyeceğiz. Çalışmaya devam ediyoruz ve haberlerimizi her zamanki gibi okumaya devam edebilmek için bir VPN bağlantı kullanmanızı istiyoruz. ”

Roskomnadzor ayrıca Bellingcat araştırma projesi, Ust-Kut 24 yayını, Belarus Euroradio ve Estonya portalı Postimees’in web sitelerini de engelledi. 16 Mart’ta yasaklı siteler listesine toplamda 32 portal dahil edildi.

16 Mart’ta YouTube’un Ortodoks TV kanalı Spas’ın hesabını engellediği de öğrenildi. 11 Mart’ta Youtube şirketi, Rus devleti tarafından finanse edilen medya kuruluşlarının hesaplarını engelleyeceğini duyurdu. “Spas” Youtube tarafından engellendikten sonra Rutube’a geçiş yaptıklarını, TASS kanalının basın servisine atıfta bulunarak duyurdu.

Kaynak : Радио Свобода

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img
Error decoding the Instagram API json

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img