Kadırov yalanladı: “Delimhanov hayatta ve iyi”

Çeçenistan lideri Ramzan Kadırov, özel harekat bölgesinde yaralandığı haberleri yayılan Duma milletvekili Adam Delimhanov’un durumunun iyi olduğunu söyledi. Kadırov, Delimhanov ile bir fotoğrafını Telegram kanalında yayınladı, kendisinin “hayatta ve iyi” olduğunu yazdı.

Kadırov, “Endişelenen herkese teşekkürler! Adam Sultanovich hayatta ve iyi. Hatta yaralanmamış bile. Bunu sahte iddialar yayılmaya başladığında, en başından beri biliyordum, ancak başta Ukraynalılar olmak üzere herkese medyalarının ne kadar batmış durumda olduğunu göstermeye karar verdim ”diye yazdı.

Önceki gelişmeler:

Rus ordu televizyonu Zvezda Duma milletvekili Adam Delimhanov’un Ukrayna’da yaralandığını duyurdu. Televizyon ilgili haberini Duma Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya dayandırdı. Çeçenistan’ın başı Ramzan Kadırov Delimhanov’un telefonlara çıkmadığını söyledi. Kadırov ayrıca Delimhanov’un nerede yaralandığını açıklayacak Ukrayna istihbarat görevlilerine para ödülü vaadetti.

Kommersant gazetesi, Ukrayna ordusuna yakın Telegram kanallarının “Adam Delimhanov’un kortejinin Ukrayna özel operasyon birlikleri tarafından Zaporojye’deki Primorsk’ta vurulduğunu” yazdığını aktarıyor.

Peskov, “Delimhanov’un yaralandığı iddiasını içeren haberleri Kremlin’in büyük endişe ile karşıladığını” söyledi.  Peskov, “Tabii ki bu bilgiyi büyük bir endişeyle duyduk.  Herkes gibi biz de Rusya Kahramanı Delimhanov için endişeleniyoruz. Kısa sürede ayrıntıların ortaya çıkacağını umuyoruz” dedi. 

Kısa süre önce Wagner’in kurucusu Yevgeni Prigojin’le Adam Delimhanov arasında karşılıklı tehditlere varan bir tartışma yaşanmıştı. Kadırov daha sonra olayın “tatlıya bağlandığını” duyurmuştu.

Kaynak : turkrus.com

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img