Kabardey-Balkar’lı 4 asker Ukrayna’da öldürüldü

Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti başkanı Kazbek Kokov, bugün yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin Ukrayna’da düzenlediği askeri özel operasyon sırasında Kabardey-Balkar’dan dört askerin öldüğünü söyledi. Ailelerine destek sözü verdi.

Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti başkanı Kazbek Kokov, bugün yaptığı açıklamada, “Donbass’ı korumak için düzenlenen özel harekat sırasında, cesaret ve kahramanlık gösteren görevi başındaki dört yurttaşımızın öldürüldüğünü büyük bir üzüntüyle bildiriyorum” dedi.

Kokov, kurbanların ailelerine başsağlığı diledi ve onlara destek sözü verdi. Başkanın yazılı mesajında, “Bu telafisi mümkün olmayan bir kayıp. Ülkelerinin ve halklarının güvenliğini sağlamak için hayatlarını feda ettiler. Onları her zaman hatırlayacağız. Kurbanların ailelerine her türlü destek sağlanacaktır.” denildi. Mesajda ölen askerlerin ad ve soyadları belirtilmedi.

26 Şubat’ta Dağıstan Cumhuriyeti başkanı Sergey Melikov, Ukrayna’daki özel bir operasyon sırasında Kulinsky bölgesinden Nurmagomed Gadzhimagomedov’un öldürüldüğünü söyledi.

Çeçenya Cumhuriyeti başkanı Ramzan Kadırov, Ukrayna’da iki Çeçenyalı askerin öldüğünü, dört askerin de yaralandığını söyledi.

Krasnodar Bölgesi başkanı Veniamin Kondratyev, bugün Rus ordusu kaptanı Alexander Lysenko’nun öldürdüğünü bildirdi.

27 Şubat’ta Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da bulunan Rusya ordusunun kayıplarını, sayı belirtmeden kabul etmişti.

Kaynak : Kavkaz-Uzel

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img