Hasavyurtlu öfkeli kalabalık, İsrail vatandaşlarının bir otelde kaldığına dair söylentiler üzerine otel önünde toplandı

28 Ekim akşamı Dağıstan’ın Hasavyurt kentinde Flamingo Oteli yakınlarında öfkeli bir kalabalık bir araya geldi. “Emergency Dagestan” TV kanalına göre protestonun nedeni, otelde “İsrail vatandaşlarına benzeyen” kişilerin kaldığı iddiasıydı. Toplanan Hasavyurt sakinlerinin videoları Dağıstan’da haber yapan diğer TV kanallarında da yayınlandı.

Öfkeli kalabalığın otel misafirlerinden pencerelere çıkmalarını talep ettikleri iddia ediliyor. Bu talebe karşılık verilmemesi üzerine kalabalıkta bulunan bazı kişiler Flamingo Otel’i taşlamaya başladı.

İçişleri Bakanlığı görevlileri olayın yaşandığı bölgeye geldi ve kalabalığın temsilcileriyle otele girmelerine izin verecekleri konusunda anlaştı. “Flamingo” otelinde hiçbir İsrail vatandaşının bulunmadığı bildirildi.

Bir başka telegram kanalı olan “Emergency Caucasus”, yerel sakinlerin Kiev otelini de denetlediğini bildirdi. Flamingo Otel’de yapılan izinsiz “teftişin” ardından otelde İsrail vatandaşlarının kalmadıkları ve girişlerine izin verilmediğini belirten bir bildiri yayınlandığı iddia ediliyor.

Kaynak : Кавказ.Реалии

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img