Çerkesçe Diktant etkinliği düzenlenecek

14 Mart Çerkes ( Adıge ) Dili ve Yazın Günü kapsamında Çerkesçe Diktant etkinliği düzenlenecek.

Dünya Çerkes Birliği tarafından yapılan duyuruda 12 Mart Cumartesi günü saat 12.00’de online olarak gerçekleştirilecek Çerkesçe Diktant etkinliğine tüm dünya Çerkeslerinin katılabileceği bildirildi.

Çerkesçe Diktant etkinliğine batı Çerkesçe dialektinde katılmak isteyenler Adıge Cumhuriyeti Üniversitesinin youtube kanalından online katılım sağlayabilecekler :

Çerkesçe Diktant etkinliğine doğu Çerkesçe dialektinde katılmak isteyenler ise Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti Üniversitesinin aşağıdaki sayfası üzerinden online katılım sağlayabilecekler :

Çerkes edebi dilinde, akıcı konuşanlar ve yeni başlayanlar için farklı seviyede metinler sunulacak. Katılımcılar metin seçimine kendileri karar verebilecek. Program başlamadan önce detaylı olarak bilgi verilecek.

Batı Çerkesçe dialektinde yapılacak etkinliğe katılan katılımcılar yazdıkları metinlerin fotoğrafını +79182239519 numaraya whatsapp üzerinden veya [email protected] mail adresine iletebilecekler.

Doğu Çerkesçe dialektinde yapılacak etkinliğe katılan katılımcılar da yazdıkları metinlerin fotoğrafını [email protected] mail adresine iletebilecekler.

Kaynak : Dünya Çerkes Birliği

Çeviri : Ğuaze

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img