Adıgey heyeti Petersburg Ekonomik Forumu’na katılıyor

Adıgey heyeti Petersburg Ekonomik Forumu’na katılıyor

Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu XXVII St. Petersburg’da başladı. Geleneksel olarak Adıgey Başkanı Murat Kumpilov başkanlığındaki Cumhuriyet delegasyonu SPIEF’e katılıyor.

Geniş bir program planlandı: müzakereler, anlaşmaların imzalanması, genel oturuma ve tartışma platformlarına katılım.

SPIEF sırasında Adıgey delegasyonu çeşitli iş etkinliklerine katılmayı, Romex Şirketler Grubu, Gazprombank JSC, Russian Post JSC, Tüm Rusya Sambo Federasyonu ile olanlar da dahil olmak üzere bir dizi anlaşma imzalamayı planlıyor.

Adıgey Başkanı Forum’a katılımın bölge için büyük önem taşıdığını, bunun modern ekonomik ve jeopolitik zorluklar karşısında cumhuriyetin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak üzere en iyi ve en modern uygulama ve yetkinliklerin paylaşılması için bir fırsat olduğunu belirtirken:

“Yatırım potansiyelimizi sunmak, iş görüşmeleri yapmak, yeni iletişimler kurmak, yatırımcı aramak, en iyi uygulamaları ve uzman tavsiyelerini incelemek için SPIEF fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Tüm bu çalışmaların daha sonra cumhuriyetimizin kalkınmasına yönelik somut eylemlere dönüşmesi önemlidir” dedi.

SPIEM-2024’ün bir sonucu olarak, cumhuriyette yeni büyüme noktaları yaratılacak, yeni anlaşmalara varılacak, yatırımların cumhuriyete girişini kolaylaştıracak anlaşmalar imzalanacak, bu da yerel nüfusun istihdam oranının artacağı, insanların gelirlerinin artacağı ve sosyal sorunların çözümü için vergilendirilebilir tabanın genişleyeceği anlamına geliyor.

IMG 20240607 055911 526

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img