Ana Sayfa Gündem Adıge Cumhuriyeti Tahtamıkuay bölgesinde uyuşturucu operasyonu

Adıge Cumhuriyeti Tahtamıkuay bölgesinde uyuşturucu operasyonu

0
Adıge Cumhuriyeti Tahtamıkuay bölgesinde uyuşturucu operasyonu

Adıge Cumhuriyeti’nin Takhtamıkuay bölgesinde, uyuşturucu kontrol birimi tarafından yapılan operasyonda, uyuşturucu laboratuvarı olarak faaliyet gösteren eve operasyon düzenlendi ve Kırım Cumhuriyetine kayıtlı bir kişi tutuklandı.

Uyuşturucu üretimi için hazırlanan laboratuvar, özel bir arazide inşa edilmiş iki katlı müstakil bir binada bulunuyordu.

Birinci katta, kimyasal elementlerin sentezlenmesiyle sentetik uyuşturucuların üretimi organize edildi. Bunun için özel ekipman, solunum cihazı, reaktif özel malzemeler, ölçüm aletleri, ambalaj ürünleri vb. birçok malzeme kullanıldığı tespit edildi. Ayrıca içeriği uzmanlar tarafından belirlenecek çok sayıda plastik bidon ele geçirildi.

Polis, ekipmanın büyük miktarlarda yasa dışı madde üretme kapasitesine sahip olduğunu düşünüyor.

Ele geçirilen tüm teçhizat Adige Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na bağlı adli tıp merkezine gönderildi. Yasadışı uyuşturucu üretme iddiasıyla 24 yaşındaki Kırım Cumhuriyeti sakini gözaltına alındı.

Şu anda, yasadışı faaliyetlerde olası suç ortaklarını belirlemek için soruşturma ve operasyonel arama faaliyetleri yürütülmektedir.

photo 2021 07 07 11 50 17
photo 2021 07 07 11 50 21
photo 2021 07 07 11 51 47

Kaynak : Adıge Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Basın Servisi

Çeviri : Ğuaze

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz