Meşbaşe İshak’ın “Kontes Aisse” Adlı Romanından Uyarlanan Uzun Metrajlı Filmin Galası Sonbaharda Yapılacak

Meşbaşe İshak’ın “Kontes Aisse” adlı romanından uyarlanan filmin çekimleri tamamlandı, uzun metrajlı filmin galası 2020 sonbaharında yapılacak.

Film, Adigey Cumhuriyeti dağlarında, St.Petersburg’daki Tsarskoye Selo kasabası ve Avukat Evi’nde çekildi. Bazı bölümler ise Türkiye ve Fransa’da çekildi.

Filmin Kasım ayı sonunda gösterime girmesi beklendiğini belirten Meşbaşe İshak, filmi önce Adigey,Karaçay-Çerkesya ve Kabardey-Balkarya sakinlerinin izleyeceğini sonrasında ülke genelindeki tüm sinemalarda gösterime gireceğini söyledi.

Alexander Muratov’un yönetmenliğini yaptığı filmin tüm masraflarını Adigey Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşanı Hazret Şovmen üstlendi. Şovmen, film projesi için yaklaşık 1 Milyon Dolar harcadı.

Kontes Aisse Kim ?

1694 yılında Çerkes bir soylunun kızı olarak dünyaya gelen Aisse insan taciri Türklerin baskını sonucu esir alındı ve Konstantinopolis’teki Fransız büyükelçisi Charles de Ferriol’a satıldı. Paris’te Ferriol’un baldızı tarafından kendi oğulları d’Argental ve Pont de Veyle ile büyüdü. Kargaşa içindeki toplumda edindiği konumu, muhteşem güzelliği ,güçlü tutkuları ona ün kazandırdı.Paris’te öldü.

HABER MERKEZİ

Son Makaleler

spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img